На виконання наказу Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації від 06.10. 2015р. № 422 «Про діяльність міжрайонних методичних центрів психологічної служби та інтервізійних груп у 2015-2016 н.р.» та з метою підвищення ефективності роботи працівників психологічної служби, їх власної психологічної та професійної компетентності, самовдосконалення, опанування інноваційним методами і технологіями надання психологічних і соціальних послуг, впровадження досягнень психологічної науки та передового досвіду в навчальні заклади, 2 грудня 2015 року було проведено засідання міжрайонного методичного центру психологічної служби «За співдружність» на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів м. Бара на тему: «Психологічний і соціальний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах навчального закладу».
В роботі засідання прийняли участь працівники НМЦ ПССО Вінницької області (директор – Каменщук Т.Д., методист – Адамчук Л.Л.), заступник начальника відділу освіти Барської РДА (Решовська Л.В.), завідувач НМК відділу освіти Барської РДА (Маринюк Т.М.), завідувач РПМПК ( Береза І.І.), директор Барського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест» (Марущак Т.Л.), працівники психологічних служб Барського, Жмеринського, Шаргородського, Мурованокуриловецького районів та м. Жмеринки. Активно в роботу семінару включилися адміністрація (директор Ловчинський А.А., заступник директора з виховної роботи Галкіна І.Ю.), учнівське самоврядування та учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 м. Бара: флешмоб «Усі ми різні – усі ми рівні», презентація проекту «Вінничинна – яблунева гілка Поділля», представлення літературно – мистецького салону «Царина прекрасного».
Директор НМЦ ПССО Вінницької області Каменщук Т.Д. провела аналіз особливостей психологічного та соціального супроводу дітей з особливими освітніми потребами в навчальних закладах області.
Головний спеціаліст відділу освіти Барської РДА Стрельчук Н.О. представила досвід командної взаємодії щодо реалізації напрямків психологічного і соціального супроводу дітей з особливими освітніми потребами, досягнення та перспективи впровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах району.
Учасники семінару мали можливість переглянути заняття з елементами тренінгу для учнів 9 класу на тему: «Толерантність до інших. Вчимося співчувати» (практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Бара Фляжнікова Ж.В.). Представлені інноваційні форми та напрямки роботи психологічної служби району : кампанія адвокасі – практика відстоювання інтересів та прав дітей з особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю (соціальний педагог Копайгородської ЗОШ І-ІІІ ст. Панченко Л.В.); актуальне інтерв’ю щодо причин труднощів у навчанні «особливих дітей», реагування на втручання (практичний психолог НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2-гімназія» м. Бара Корженюк Н.В.), соціальний інтерактивний театр «Компроміс», театр-форум «Порушення прав дітей» (соціальний педагог НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2-гімназія» м. Бара Кушнір Т.П.). Учасники семінару виступили з пропозицією щодо поширення такої форми роботи, як соціальний інтерактивний театр в навчальних закладах районів з метою проведення просвітницько-профілактичної роботи з батьками, учнями, педагогами.
Логічним емоційним завершенням семінару став перегляд літературно-мистецької композиції «Віденський бал «короля вальсу» Йоганна Штрауса» за участю дітей та молоді Барського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Еверест».
|